image 2016 מרץ 24

פתיחת חשבון מפתח באפל

בימינו כאשר העולם הדיגיטלי מתפתח במהירות, עסקים רבים ניצבים בפני אתגר של פיתוח אפלקצית מובייל בפעם הראשונה. בסדרה של מאמרים אנחנו נדון בנקודות החשובות שעולות בתהליך. היום נתרכז בנקודה שחשוב לסגור אותה כמה שיותר מהר: פתיחת חשבון מפתח באפל.

אתם עלולים לשאול: רגע, אנחנו לא חברת תוכנה, אז למה לנו לפתוח חשבון מפתח (שעולה 100$ מידיי שנה) ולא להסתמך על החשבון של חברת התוכנה ששכרנו לצורך ביצוע הפרויקט?

להלן מספר שיקולים למה כדאי לפתוח חשבון נפרד שלכם:

  1. שליטה מלאה באפלקציה: עדכונים, פדבקיים של משתמשים, רייטינג, אין שום סיבה שבעולם שתוותרו על שליטה זו. אלה הם המפתחות למוצר דיגיטלי שיצרתם.
  2. במידה ומשהו קורה לחברה המפתחת (פשיטת רגל, צוו בית משפט, חסימת חשבון מפתח בגלל אפליקציה אחרת שלא קשורה אליכם), אתם לא צריכים לאבד יכולת להמשיך לתחזק ולפתח את האפליקציה.
  3. פרסום / מוניטין: חשבון פיתוח על שמכם יגרום לכך ששם חברתכם יופיע בעוד מקום חשוב (חנות אפלקציות) ויקנה לכם עוד פרסום וגאווה. המוניטין שנצבר (כמות ההורדות, תגובות משתמשים) זהו ערך של ממש ואין שום סיבה לוותר עליו. לחליפין,  ימנע ממכם פגיעה ממוניטין שלילי שעלול להיווצר לאפליקציות אחרות של אותו הספק.
  4. מעבר קל בין ספקים – במידה ותחליטו להחליף ספק פיתוח,חשבון פיתוח יאפשר להעביר את המושכות לחברה חדשה בקלות.

למרות כל היתרונות חשוב להבין שפתיחת חשבון מפתח באפל עבור חברות (להבדיל מאנשים פרטיים) זהו תהליך ארוך שיכול לקחת כמה חודשים (לעומת התהליך הקצר של פתיחת חשבון מפתח בגוגל). מסיבה זו מומלץ להתחיל אותו עוד בשלבי התכנון של האפלקציה ולא להמתין לתחילת הפיתוח. העברת בעלות על אפליקציה בין חשבונות זהו תהליך עוד יותר מסורבל, כרוך בהרבה ביורוקרטיה ,בזבוז זמן וכסף.

להלן כמה דברים שחברה ישראלית צריכה לדעת כשהיא ניגשת לתהליך:

  1. אפל ידרשו מכם להעלות אסמכתאות להקמת החברה. חובה לרשום שם את שם החברה באנגלית, ושאותו השם יופיע גם בחשבון שאתם רוצים לפתוח. הכינוי המקוצר עלול לא לתקבל (רלוונטי עבור שותפויות).
  2. במסגרת התהליך, תידרשו להמציא מספר DUNS בינלאומי של החברה שלכם. הפקת המספר מתבצעת בשלוחה הישראלית של מאגר חברות D&B הבינלאומי (http://www.dbisrael.co.il/). הנציגים ישלחו לכם טופס למילוי עם פרטי העסק שלכם. המספר מופק תוך מספר ימים.
  3. מסד הנתונים של השלוחה הישראלית מסתכנרן עם המסד המרכזי אחת לחודש, ו-Apple מושכים משם נתונים מידיי שבועיים. זמן ההמתנה עלול להיות עד חודש וחצי מרגע קבלת המספר DUNS, לפני שתוכלו להשלים את הרישום באפל. ניתן לעקוב אחרי עדכון המספר במסד המרכזי עם הנציג של D&B שטיפל בכם.
  4. לאחר שמוגדר לכם חשבון אפל, אתם לא חייבים לשתף אותו עם מפתחים אחרים (אפילו, מומלץ שלא!), אפשר להזמין אותם כ-Team ולתת הרשאות לפי הצורך. האפליקציה שתוגש מהחשבון שלכם תיחשב שלכם בלי קשר לזה שחברי צוות חיצוני עבדו עליה.

אנחנו באיניטק בית תוכנה, נשמח לעזור לכם בתהליך תכנון, איפיון ,עיצוב ופיתוח האפלקציה גם בצד המקצועי וגם בצד האדמנסטרטיבי.

אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו: https://initech.co.il/he/services/mobile-apps או לפנות אלינו ישירות במייל: contact@initech.co.il

איגור גסקו

סמנכ"ל פיתוח

#app #app development #apple #digital products #hebrew #mobile #web development #איפיון #אפל #אפליקציה #בית תוכנה #מובייל #מוצר דיגיטלי #פינת הידע של איניטק #פיתוח אפליקציה #פיתוח ווב

תודה שפנית אלינו!

אנחנו נחזור אליך תוך 24 שעות.