30 בנובמבר 2015

ארץ האקסלרטורים

לזה שאנחנו אומת סטארט-אפים כבר התרגלנו מזמן , אבל בשלוש שנים אחרונות חלה בארץ התפתחות מואצת של כל האקו סיסטם שמסביב ליזמות ובעיקר נפתחו עשרות אקסלרטורים חדשים ברחבי הארץ. (תוכלו למצוא את כתבה מדמרקר המכילה את רשימת האקסלרטורים המלאה כאן). אין ספק שאקסלרטורים תורמים רבות ליזמים ומגדילים את הסיכויים להצלחה. מסיבה זו יותר ויותר יזמים נעזרים בשירותים שלהם ובוחרים את המסגרת המתאימה להם, על מנת לקבל לקבל ייעוץ, אמצעים, מקום לעבוד בו והכי חשוב מסגרת מסודרת שעוזרת להם לחצות את ים אי הודאות שכל יזם שוחה בו.

גם אנחנו כבית תוכנה שפועל בתוך האקו סיסטם משתתפים במאמץ ומשתפים פעולה עם אקסלרטורים כמנטורים בתחומים: מוצר, טכנולוגיה ופיתוח.

להלן רשימה של אקסלרטורים בהם אנחנו מעורבים כמנטורים טכנולוגיים  עם התייחסות אישית לנקודות המייחדות אותם:

  • TheRally אקסלרטור חדש למדי בלב תל אביב ששם לעצמו מטרה לחבר בין יזמות חברתית ויצירת מודל עסקי המאפשר צמיחה. אני חושב שזה סופר חשוב לתחום של יזמות חברתית ויאפשר להרבה יזמים לחבר בין התשוקה לתרום והרצון להרוויח מעבודתם.
  • TheHIve אקסלרטור הפועל תחת עמותת Gvahim ששמה לעצמה מטרה לעזור בהשתלבות עולים חדשים במעגל עבודה/יזמות/עסקים בארץ. מה שמייחד את האקסלרטור הזה הוא ההשתלבות של עולים חדשים שהגיעו לארץ יחסית לא מזמן עם חברה ישראלים ותיקים בתוך הצוות. השילוב הזה לא רק מייצר הזדמנויות אלא  גם תורם לגמישות מחשבתית של יזמים. מיקומם של המשרדים של The Hive בשטח המעונות של אוניברסיטת תל אביב תורם לאווירה הצעירה והמיוחדת במקום.
  • HUstart- אקסלרטור חדש שהוקם בשיתוף עם האוניברסיטה העברית בירושלים. מטרתו לעזור לסטודנטים ובוגרים בשלבים המאוד ראשוניים של המיזם/רעיון. השתתפות כמנטור בתוכנית זו מהווה סגירת מעגל בשבילי מאחר ואני בוגר האוניברסיטה (מדעי המחשב) וכך גם הCTO שלנו איגור.
  • InnoNegev אקסלרטור חדש שנפתח בבאר שבע ששם לו כמטרה לפתח את היזמות בדרום הארץ. המחזור הראשון שלו מתאפיין במיזמים עם אופי טכנולוגי מובהק. חלק מהמשתפים הם בוגרי אוניברסיטת בן גוריון ונעזרים בקשרים האקדמיים שלהם לקידום הרעיונות.
  • Google Campus כחלק מפעילות הקמפוס מתקיימים ימי רביעי פתוחים ליזמים. המשתתפים הם  גם יזמים מתחילים וגם  חברות פעילות שמגיעות לקמפוס כדי להנות מהתייעצות עם מנטורים, נטוורקינג וחלל עבודה מרהיב. מה שמייחד את התוכנית הזו היא העובדה שבכל פעם מגיעים אנשים חדשים וזה מאוד פותח אופקים ומלמד על שלל הגורמים שפועלים בתוך האקו סיסטם שלנו. הכניסה פתוחה לכולם אך יש צורך ברישום מראש.

נשמח לעדכן אותכם לגבי התפתחויות נוספות, תוכניות יזמות ואקסלרטורים בהם נשתתף, אם יש לכם שאלות נשמח לענות על כל שאלה. אתם מוזמנים לצור קשר דרך האתר או באיימל contact@initech.co.il

ישי טנצר ,מנכ"ל איניטק

#טכנולוגיה #technology #accelerator #אקסלרטור #מנטור #mentor #hebrew #web development #investing #יזמות #אקו סיסטם #השקעות #ecosystem #מחשב #בית תוכנה